Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Mistrovství ČR v treibballu 2022, Bystřice nad Olší, 10.-11. 9. 2022

Mistrovství republiky se letos konalo prvně na Severní Moravě a organizovala ho tréninková skupina Treibball Sever pod vedením Petry Křižánkové a Markéty Kufové. Své premiéry se holky zhostily na jedničku a byla jsem ráda, že jsem k hladkému průběhu akce mohla přispět v roli brankové rozhodčí. Závody byly dvoudenní, výhodou umístění v areálu fotbalového klubu v Bystřici byly kromě perfektně posekaného trávníku i ubytování a dobré stravování přímo v místě konání akce. Bylo evidentní, že závody byly připraveny s velkou péčí, a tak se svatý Petr, který hrozil na den závodů velkým deštěm, zřejmě nakonec rozhodl, že nám závody nezkazí.

Závody byly dvoudenní, první den proběhly závody a druhý den zkoušky na zkoušku.
Milan závodil s Aishou v nejvyšší třídě TRB 3 L a mistrovství vyhráli. Milan tak s Aishou obhájil titul Mistr ČR z roku 2021 a po třech mistrovských titulech Barnie z let 2018-20 to byla jeho již pátá mistrovská trofej v řadě. Ale protože platí, že i mistr se někdy utne, s Barnie se letos Milanovi ve třídě TRB 2 L vůbec nedařilo. V kole FAST byli druzí, ale v kole SMART navázal Milan na chybu Barnie chybou v navigaci, a tak tentokrát v součtu obou kol na medailovou pozici nedosáhli. Radost nám udělaly i týmy, které s námi trénují v Pesoparku. Ve třídě TRB 1 zvítězila Pavla se Šonem, Jirka s Pretty získali „bramborovou“ medaili. Vzhledem k tomu, že závody byly daleko, byl tým z Pesoparku tentokrát početně malý, ale celkově velmi úspěšný. Závodů se účastnily i týmy, které trénují s Pavlou v její škole Ťapka, a obsadily v kategorii začátečníků první a druhé místo.


Výsledky
Zkoušky na zkoušku složily následující den obě holky na výbornou, Aisha ve třídě TRB 3 a Barnie ve třídě TRB 2.

Po závodech a zkouškách jsme ještě využili příjemné ubytování a dobré jídlo v Bystřici a zůstali do dalšího dne. Setkali jsme se s Adarem z našeho vrhu A, který bydlí nedaleko. Adara jsme vzhledem k vzdálenosti viděli naposledy jako štěně a od té doby pořádně vyrostl, je to opravdu kus psa. Potěšilo nás, že Adar je i ve veteránském věku stále krásný, a hlavně zdravý pes. Následující den jsme se vydali k Šikmému kostelu a do jeho okolí na místa popsaná ve stejnojmenné knize a do Dolních Vítkovic.

Foto:     Bohdana Stoklasová, Milan Stoklasa
Video:   Milan Stoklasa
© Stoklasovi, 2012