Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Mistrovství ČR v treibballu, Vícenice, 5.-6.9.2019

Mistrovství ČR v treibballu 2020 (MČR) se konalo 5.-6.9.2020 ve Vícenicích a bylo opět dvoudenní. Fotbalové hřiště a areál nabídly pohodlnou možnost ubytování i stravování přímo v místě.

Na každém treibballovém mistrovství se objeví nějaká novinka. V roce 2018 to byl nový (dvoukolový) formát podle nových pravidel, v roce 2019 rozložení hlavního závodu a hry do dvou dnů a také experiment se hrou vyhlášenou přímo na místě bez možnosti přípravy, v roce 2020 měla na našich treibbalových závodech premiéru zahraniční rozhodčí, Elisa Corini z Itálie.

Hlavní závod byl ve druhém kole velmi obtížný, ale Barnie má ráda velké výzvy a vyhrála ho. Podařil se jí tak zlatý hattrick: ke svým dvěma mistrovským titulům z let 2018 a 2019 přidala třetí. Opět předvedla své oblíbené vysoko létající míče, nošení míčů na zádech i to, jak entlebuch dokáže být dlouhý a nízký. Svým představením nadchla zejména přihlížející z Vícenic, kteří treibball viděli prvně, mnohem méně už svého psovoda. Časovou ztrátu ale vyrovnala a nechala za sebou české i německé týmy. Aisha velké výzvy na rozdíl od své matky příliš nemiluje a svůj dvojitý titul prvního vicemistra letos neobhájila a musela se spokojit s bramborovou medailí. Následující den v náročné treibballové hře byla naopak Aisha lepší než Barnie. Svůj vynikající den měl ale tentokrát i mnohem větší Malouk z Německa, který tak holkám vrátil řadu porážek z posledních závodů nejen v Čechách, ale i v Německu a ve Švýcarsku.

Kromě Barnie v hlavním závodě a Aishy ve hře nám udělaly radost i Zuzana s Cirillou, které s námi trénují v Pesoparku a zvítězily ve druhé nejvyšší třídě TRB 2. Navzdory minimálnímu zastoupení si tak pesoparkový tým odnesl mistrovské trofeje z nejvyšších tříd.

Letošní MČR bylo komorní, na startu se sešlo pouze 24 týmů: 20 českých a 4 německé. Celkové výsledky závodů jsou k dispozici zde.

Poděkování za krásné výkony patří pečlivě připraveným závodním týmům, za hladký průběh závodů všem, kteří se o ně při přípravě a pak celý den na místě starali. Hlavní poděkování si zaslouží Věra Janatová a Renata Kolomazníková jako hlavní organizátorky a také šikovné pekařky z Vícenic a milá obsluha u baru, kde bylo k dispozici stále něco dobrého. K příjemné atmosféře závodů přispěl i Svatý Petr, který zajistil krásné počasí.

Foto:   R. Kramář, R. Petříková, B. Stoklasová
Video: M. Stoklasa
© Stoklasovi, 2012