Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

11. Sraz Entlebuchů, Kácov, 2.- 4.9.2022

Letošní sraz entlebuchů se konal v Kácově, jen hodinku jízdy autem od nás. Tentokrát to měli daleko zase jiní, jak je vidět z mapky. Sraz se konal ve sportovním areálu, kde bylo dost místa i příležitostí pro zaměstnání čtyř i dvounohých účastníků srazu včetně dětí, kterých tam bylo letos hodně. Bydleli jsme v malé chatičce a teplota k ránu klesla až na 6 stupňů, ale v teplém spacáku zima nebyla. Přes den pak vysvitlo sluníčko a bylo příjemně.

Po pátečním seznamovacím večeru se soutěžemi byla i sobota věnována různým soutěžím – individuálním i týmovým. Byla při nich spousta legrace a v některých jsme dokonce byli docela úspěšní.

V neděli jsme se všichni vydali procházkou k řece Sázavě. Bylo tam mělko, takže na velké plavání to nebylo, ale namočení a řádění ve vodě bylo pro psy příjemným zpestřením procházky.
Katka, Martin, Vláďa a Irina pečlivě připravili pro účastníky bohatý program, takže prodloužený víkend rychle utekl. Bylo příjemné vidět zase po čase staré známé, s nimiž jsme se potkali na srazech již mnohokrát, i poznat nové majitele entlebuchů a jejich psy.

Foto: Martin Košťál, Bohdana Stoklasová
Video: Bohdana Stoklasová
© Stoklasovi, 2012