Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Zásady našeho chovu

Naše fenka Barnie již zemřela a Aisha je ve veteránském věku, proto u nás štěňata neplánujeme.

Hlavní prioritou je pro nás zdraví štěňat po celou dobu jejich života. Proto budeme vždy hledat krycího psa s prcd PRA A, zajímají nás i výsledky vyšetření kyčlí, močovodů a oftalmologického vyšetření.

Důležitá je pro nás povaha krycího psa. Vždy budeme preferovat psa, kterého jsme měli možnost předem poznat.

S ohledem na exteriérové vlastnosti potomků sledujeme výstavní výsledky krycího psa. Pracovní výsledky a zkoušky z výkonu jsou přidanou hodnotou.

Štěňata jsou u nás chována v domě s přímým přístupem na zahradu a do lesa. Zde mohou (podle ročního období a počasí) zhruba od pátého týdne objevovat okolní svět. V rané fázi socializace mají u nás bezprostřední kontakt nejen s dospělými, ale i s dětmi, včetně dětí velmi malých.

Štěňata předáváme novým majitelům v devátem týdnu jejich života. Předáváme je na základě smlouvy. V době odběru jsou štěňata odčervená, očkovaná a čipovaná. Jsou plně socializovaná, a abychom ušetřili nové majitele i štěňata nepříjemných překvapení na cestě do nového domova, vyzkouší si u nás i jízdu autem a pohyb s vodítkem.

Od čtvrtého týdne jsou u nás štěňata přikrmována a postupně zvykána na pestrou stravu jak ve formě masa a příloh, tak ve formě granulek, aby si nový majitel mohl vybrat, čím chce dále svého pejska krmit.

Štěňata od nás dostanou obojek a vodítko a deku, ze které ucítí pach matky a sourozenců, což jim usnadní adaptaci v novém prostředí. Také dostanou dávku granulek, kterými je budeme krmit, pro první dny.

Osud "našich" štěňat nás zajímá i po jejich předání novým majitelům, proto rádi poradíme, pomůžeme a zajímají nás informace o jejich dalším životě - nejen výsledky z výstav a ze cvičáku, ale i každodenní běžné radosti i starosti, které přinášejí do svých nových domovů.
© Stoklasovi, 2012