Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

10. Sraz Entlebuchů, Rapotín - Losinka, 3.- 5.9.2021

Letošní sraz Entlebuchů byl v pořadí již 10., tedy jubilejní. Konal se v rekreačním areálu Losinka v Rapotíně u Velkých Losin v podhůří Jeseníků. Kromě hezkého okolí nabízel areál dostatečný prostor pro nejrůznější aktivity i probíhání psů, příjemné ubytování a dobré jídlo. Organizátoři (Tomáš Kostrhun, Radka Langová a Veronika Pecková) si dali na přípravě srazu opravdu záležet. V klubovně si mohli všichni prohlédnout informace a obrázky ze všech minulých srazů. Na letošním srazu se sešlo 47 psů, 56 dospělých a 22 dětí. Bylo nás tak zhruba o polovinu více než účastníků na švýcarském srazu Entlebuchů, který probíhal shodou okolností ve stejném termínu přímo v Entlebuchu.
První den byla pro účastníky srazu připravena řada zábavných soutěží.

Byli jsme rádi, že jsme do programu srazu mohli přispět ukázkou treibballu a následujícím minikurzem, kde si mohli všichni vyzkoušet treibballové základy. Pejskové byli moc šikovní a některé treibball natolik zaujal, že s námi již pokračují na tréninku v Pesoparku.
Odpoledne následovala vycházka do zámeckého parku spojená s kvízem.

Při večerním posezení nechybělo kromě vyhlášení výsledků soutěží poděkování zakladatelům a organizátorům prvního srazu. Dorty s motivy Entlebuchů byly natolik velké, že si na nich mohli pochutnat všichni. Příjemné bylo večerní posezení u ohně a opékání buřtíků.
Poslední den byla na programu cesta k rozhledně, kterou jsme ale s ohledem na věk Báry a Mistrovství ČR v treibballu následující víkend raději vynechali.
Na srazu jsme strávili velmi příjemný prodloužený víkend, za jehož přípravu patří velký dík všem organizátorům. Bylo hezké se opět potkat a popovídat si s ostatními chovateli a majiteli Entlebuchů.

© Stoklasovi, 2012