Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Jindřichův Hradec, Slavonice, Malý Ratmírov, návštěva u Buschiho
červen 2013

Na začátku června jsme strávili pár příjemných dní na dovolené v Jižních Čechách.

Navštívili jsme několik malebných jihočeských měst, kde jsme několik let nebyli, tak jsme se zájmem sledovali nově opravené domy, nové a velmi pěkné hotely, penziony, restaurace a kavárny. Pěší zóny byly opravdu živé, což se nám hodilo. V rámci socializace Aishy (a tak trochu i resocializace Barnie, která byla v době březosti a pak se štěňaty delší dobu převážně doma) jsme potřebovali trénovat pohyb po městě mezi lidmi, klidné čekání v kavárnách na pěších zónách, kde se pohybuje nejen spousta neznámých lidí, ale i psů.

Bydleli jsme v chatovém táboře u rybníka na Malém Ratmírově. S oběma fenkami jsme se tak vrátili po řadě let na místo, kam jsme dříve jezdívali s dětmi. Aisha si v chatičce prvně vyzkoušela bydlení i samostatné čekání v cizím prostředí. Velká louka u rybníka byla jako stvořená pro dovádění obou fenek a aportování. Každý den jsme podnikali výpravy do lesů a k rybníkům – s ohledem na ještě nevyvinuté nožičky Aishy prozatím kratší.

Využili jsme toho, že z Malého Ratmírova je to kousek do místa, kde bydlí Buschi, tatínek Aishy. Vyrazili jsme s rodinkou Entlebuchů na procházku po okolí, která se u Barnie a Buschiho nemohla obejít bez jejich oblíbeného aportování. Malá Aisha jim zdatně sekundovala, jak je vidět na videu, takže jablko nepadlo daleko od stromů :-). Také jsme se potěšili s dvanácti štěňátky rotvajlerů z chovatelské stanice Vombat.


© Stoklasovi, 2012