Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody v Berlíně, 13.10.2019

Treibballovou závodní sezónu jsme letos uzavřeli v Berlíně a závody jsme zkombinovali s prohlídkou města. Ubytovali jsme se ve velmi hezkém hotelu Morgenland nedaleko místa konání závodů. První večer v Berlíně jsme strávili společně s dalšími závodníky u táboráku, který bychom na území hlavního města nečekali. Počasí bylo krásné, takže posezení venku bylo velmi příjemné. Závody se konaly na cvičišti berlínského kynologického spolku SVB podle pravidel Anji Jakob. Helmut Semmet připravil zajímavý program pro druhé kolo i hru a společně se svým týmem zajistil perfektní organizaci. Na závodech jsem si vyzkoušela roli zapisovatele.

Barnie i Aisha závodily s Milanem v nejvyšší třídě TRB 3, kde byla velmi silná konkurence. Barnie vyhrála hlavní závod a Aisha získala „bramborovou“ medaili, v treibballové hře si pořadí vyměnily: Aisha hru vyhrála a Barnie byla čtvrtá. Na závodech jsem osobně poznala i několik týmů, které se společně se mnou účastní Treibball Challenge a až na výjimky jsem je zatím znala pouze z videí.

Večer po závodech jsme se sešli na společné večeři v pizzerii, kde jsme probírali další možný vývoj treibballových závodů a pravidel.
Po závodech jsme si prohlédli Berlín – procházka centrem podél Sprévy v ideálním počasí se nám moc líbila a díky tomu, že Berlín je zelené město plné parků, užili si ji i psi.

Foto:   Gerlinde & Petra Borger, Bohdana Stoklasová
Video: Milan Stoklasa© Stoklasovi, 2012