Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody ve Schwaigu, 16.7.2023

V polovině července jsme se vypravili společné se dvěma moravskými týmy na další německé závody, tentokrát do Schwaigu poblíž Norimberku. Den před závody bylo 36 stupňů, takže pokoj, kde nebylo horko, možnost zaparkovat auto ve stínu a venčit psy přímo za hotelem byly k nezaplacení. Večer před závody jsme se zúčastnili příjemné večeře s organizátory akce, byla to další možnost pro diskusi o pravidlech a koncepci treibballu v obou zemích i o budoucích evropských aktivitách v tomto sportu.

Noční a ranní bouřky naštěstí vedly k ochlazení a většinu času, kdy závody probíhaly, bylo zataženo, takže počasí bylo pro psy i psovody příjemné. Jako na všech závodech podle nových německých pravidel se závodilo s číslovanými míči, po pyramidě následovala ve druhém kole poměrně obtížná sestava varianty SHED.
Barnie závodila ve třídě Tb 2. Pokud někde na závodech chvíli fouká vítr, vždy je to tehdy, kdy běží Barnie. Takže i tady ji vítr chvilku pozlobil a hůře trefovala bránu. Jinak předvedla vyrovnaný, na 13 a půl roku obdivuhodný výkon a ve své třídě přesvědčivě a zaslouženě zvítězila. Za provedení dostala hodnocení výborně.

Aisha startovala ve třídě Tb 3. Po prvním výborně provedeném kole udělala ve druhém kole bohužel chybu, která ji odsunula v silné konkurenci na 6. místo. Získané body ale stačily na hodnocení provedení výborně. Aisha nabrala chybný míč, což bylo z brány vidět, až když se dostal mimo sestavu, takže Milan zareagoval pozdě a míč se dostal do brány. V Německu patří holky se svou výškou těsně nad 40 cm do kategorie MEDIUM, kde mají kratší trať než u nás, což je, když porovnáte jejich velikost se psy na obrázku, spravedlivé a také to bylo výhodné s ohledem na start po rekonvalescenci, ale u rychlých psů je menší prostor pro zastavení. Takže musíme zastavování s míčem trochu více trénovat. Největším vítězstvím pro nás bylo, že Aisha zaběhla po rekonvalescenci obě kola naprosto bez problémů a následků.
Další naše týmy obsadily ve třídě Tb3 třetí a čtvrté místo, takže česká reprezentace byla celkově velmi úspěšná. Místo konání bylo příjemné, závody byly organizačně dobře zajištěny a v klubovně místního kynologického klubu byla kromě výborného oběda po celý den pestrá nabídka dalších dobrot, takže jsme si závody po všech stránkách hezky užili a organizátorům i rozhodčí patří velký dík.


Foto a video: Milan a Bohdana Stoklasovi
© Stoklasovi, 2012