Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

EUROPEAN TREIBBALL START 2023, Tachyon Sport Arena, Čerčany, 28. 1. 2023

28.1.2023 se konaly v Tachyon Sport Areně první letošní evropské treibballové závody. A byly to závody vskutku evropské – nejen podle názvu. Z původně přihlášených 48 týmů se s ohledem na nemoci psů i psovodů závodů nakonec zúčastnilo 36 týmů ze 4 zemí (ČR, Maďarsko, Německo a Rakousko). Hlavními pořadateli byli Pavla Hejčová Langová a Jiří Čedík, a protože oba měli v roli pořadatelů svoji premiéru, naše pomoc při přípravě, v průběhu závodů i při zpracování vyhodnocení a videodokumentace byla poměrně významná. Připravovali jsme i program pro kolo SMART a já jsem dělala rozhodčí.
Štědré sponzorské dary umožnily zaplatit luxusní halu při zachování rozumného účastnického poplatku i zakoupení pěkných trofejí a hodnotných cen.
Zastoupení plemen bylo velmi pestré: australská kelpie, australský ovčák, barzoj, border kolie, dlouhosrstá kolie, entlebuchský salašnický pes, chodský pes, jezevčík, knírač malý, knírač střední, labrador, malinois, mudi, německý ovčák, portugalský vodní pes, pudl, sheltie a řada kříženců.
Aisha po TPLO operaci přetrženého zkříženého kolenního vazu již sice v době závodů krásně chodila, ale na závodní start si bude muset ještě pár měsíců počkat, takže se jich tentokrát účastnila jako divák a závodila pouze Barnie.

Ve svých téměř 13 letech podala Barnie ve třídě TRB 2 L krásný výkon (v kole FAST trochu hůře mířila, kolo SMART se jí moc povedlo) a skončila na neuvěřitelném druhém místě. Porazila ji Pretty s Jirkou, kteří trénují s Milanem, takže si Milan vychoval přemožitele a potenciálního nástupce.
Kromě vítězství Jirky s Pretty nám udělaly radost pěkné výkony a umístění dalších týmů, které s námi trénují v Pesoparku. Naše týmy se umístily na medailových pozicích ve všech třídách, kde startovaly.
Souhrn výsledků týmů z Pesoparku: TRB Z L Kamila a Shaun: 2. místo, TRB 1 S Karolína a Cappi: 3. místo, TRB 1 L: Silvie + Lucky: 2. místo, TRB 1 L-Senior: Silvie a Eimy: 1. místo, Silvie a Fleriss: 2 místo. TRB 2 L: Jiří + Pretty: 1. místo, Milan + Barnie: 2. místo. V nejvyšší třídě TRB 3 závodil s ohledem na onemocnění Aishy i německých soupeřů jediný pes – mladý Kikin. Jeho výkon byl ale krásný a vítězství zasloužené, určitě by se skvěle umístil i v konkurenci starších a zkušenějších soupeřů.

Výsledky dokumentují podrobné tabulky, fotodokumentace i souhrnné video.
A na závěr uvádíme kuriozitu – společné fotografie nejmenšího a největšího účastníka závodů.

Foto:     Šimi foto, Bohdana a Milan Stoklasovi
Video:   Bohdana a Milan Stoklasovi
© Stoklasovi, 2012