Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

WTWL - Světová treibbalová zimní liga
Říjen 2018 - únor 2019

Letos v zimě jsme se s Barnie a Aishou zúčastnili Světové treibballové ligy , kterou pořádá Nancy Tanner (Montana, USA).

Liga se hraje distančně pomocí videozáznamů splněných herních úkolů – zápasů, kterých je celkem osm. Na splnění každého úkolu je doba maximálně dvou týdnů, během kterých je nutno zaslat video do soutěže. Úkol je pak vyhodnocen a je vypsán další úkol – zápas. Závodí se ve dvou kategoriích: začátečníci A (letos 19 týmů) a pokročilí B (letos 11 týmů). Úkoly pro obě kategorie jsou podobné, je předepsán pohyb psa, liší se vzdálenost a obtížnost. Začátečníci pracují na vzdálenost několika metrů a psovod se může pohybovat po hřišti. V kategorii pokročilých stojí psovod mimo hřiště a pes provádí mnohdy náročné úkoly na vzdálenost až 25 m. Často bývá předepsán plynulý pohyb psa bez zastavování. Závod je náročný i na paměť a orientaci psovoda v prostoru a jeho další schopnosti, jak je vidět na videích. Zápasy jsou pestré, nápadité a zábavné.

V letošním ročníku ligy soutěžily týmy z Austrálie, České republiky, Kanady, Německa, Nového Zélandu a USA. Obě naše fenky soutěžily v kategorii B. Barnie se umístila na prvním a Aisha na druhém místě, čímž nám udělaly velkou radost.

Umístění na prvních třech místech v kategorii B:
    1.   Barnie & Milan Stoklasa,   Malouk & Anja Jacob (Německo)
    2.   Aisha   & Milan Stoklasa,   Flocke   & Helmut Semmet (Německo),   Merlin & Anja Jacob (Německo)
    3.   Milino & Anja Jacob (Německo)

Konkurence byla silná, ve skupině B se utkaly evropské týmy, které se v roce 2018 střídaly na stupních vítězů závodů v České republice i v Německu. Světová treibballová liga rozšířila naše treibballové obzory. Sledovat práci týmů z různých kontinentů bylo zajímavé. Těšíme se na další ročník ligy.

Některé ze zápasů zkusil zacvičit i náš osmiletý vnuk Jakub. Dostal za to čestný certifikát pro mladého psovoda.

Kromě turnajů nabízí WTL i možnost získání kvalifikací a titulů v treibballových dovednostech.

Nejzajímavější naše zápasy letošní ligy:

© Stoklasovi, 2012