Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

WTWL - Světová treibbalová zimní liga
Říjen 2019 - únor 2020

Letos v zimě jsme se s Barnie a Aishou opět zúčastnili Světové treibballové ligy , kterou pořádá Nancy Tanner (Montana, USA).

Liga se hraje distančně pomocí videozáznamů splněných herních úkolů – zápasů, kterých je celkem osm. Na splnění každého úkolu je doba maximálně dvou týdnů, během kterých je nutno zaslat video do soutěže. Úkol je pak vyhodnocen a je vypsán další úkol – zápas. Závodí se ve dvou kategoriích: začátečníci A a pokročilí B. Úkoly pro obě kategorie jsou podobné, je předepsán pohyb psa, liší se vzdálenost a obtížnost. Začátečníci pracují na vzdálenost několika metrů a psovod se může pohybovat po hřišti. V kategorii pokročilých stojí psovod mimo hřiště a pes provádí mnohdy náročné úkoly na větší vzdálenost. Často bývá předepsán plynulý pohyb psa bez zastavování. Závod je náročný i na paměť a orientaci psovoda v prostoru a jeho další schopnosti, jak je vidět na videích.

Do letošního jubilejního, již 10. ročníku, se přihlásilo celkem 41 týmů z 8 zemí. V kategorii B se utkalo několik silných týmů, které se na evropských závodech pravidelně střídají na stupních vítězů. Řada týmů splnila všechny úkoly s plným počtem bodů, proto se organizátorka rozhodla letos neudělit tituly High in Nothern Hemisphere a Hight in Southern Hemisphere. V souhrnném hodnocení dostala Aisha pochvalu za rychlost: "One Team consistently was the fastest in every match – Milan & Aisha from the Czech Republic".

Kromě turnajů nabízí WTL i možnost získání kvalifikací a titulů v treibballových dovednostech.

Nejzajímavější naše zápasy letošní ligy:


© Stoklasovi, 2012