Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Vánoční besídka, 27.12.2014

Stejně jako v minulém roce se Barnie trefila do termínu vánoční besídky s háráním, tak musela zůstat doma a besídku si užila jen Aisha. Salašníci ale měli i tak na besídce početné zastoupení – kromě Aishy se zúčastnil i pejsek z našeho vrhu A Alex a jeden Appenzel, takže tříbarevní tvořili mezi 36 zúčastněnými psy většinu.

Besídka se konala ve velmi mrazivém dnu, proto byly ze soutěží vyřazeny technické „statické“ disciplíny a dominovaly soutěže orientované na rychlost s velkým podílem běhů. Tím se snížila šance robustních salašníků na umístění na medailových místech – i když jsou velmi rychlí, lehčím a dlouhonohým psům nemohou v běžeckých disciplínách konkurovat. Hlavní ale bylo, aby pejsci ani jejich páníčkové nezmrzli a aby si besídku užili. Aisha skončila na pěkném sedmém a Alex na patnáctém místě. Ve volné disciplíně, kde jde hlavně o pobavení publika, skončila Aisha se svým koulením míče na druhém místě a zároveň významně pomohla společně s bráchou Alexem konkurenci k vítězství. V čísle, kde pejsek měl zpívat při hře na trubku, ale moc nezpíval, nasadili naši Entlíci svůj typický vokál, čímž strhli ke „zpěvu“ i ostatní psy a jejich páníčky k obrovskému veselí.

© Stoklasovi, 2012