Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

4. Sraz Entlebuchů, Lucký vrch, 4.- 6.9. 2015

Čtvrtý sraz Entlebuchů se konal na Luckém vrchu v krásném prostředí Žďárských vrchů. Sešlo se zde přes 30 psů, z nichž bylo 25 Entlebuchů. Horská chata a její okolí nabízely ideální podmínky pro pobíhání a hraní psů, přednášky i soutěže. Příjemnou atmosféru srazu vystihují následující fotografie i video. Velký dík za výběr místa a organizační zajištění celé akce patří Pavlíně Janákové.

Program srazu byl bohatý – střídaly se v něm přednášky a různé soutěže. Psi ale měli dostatek času na volné pobíhání i hraní. V soutěži Agility 50/50, kdy půlku tratě běžel pes a půlku páníček, získali Barnie s Milanem krásné druhé místo. V další soutěži, kdy jsme měli hledat papírové ovečky ukryté v krajině, jsme ovečky sice našli všechny, ale protože jsme se místo spěchu spíše kochali okolní krajinou, náš čas na umístění nestačil.

Během srazu jsme si našli čas i na společný treibballový trénink s Aishiným tatínkem Bušíkem a Harrym. Potěšilo nás, že Aisha i Barnie již s míči docela spolehlivě pracují i v cizím prostředí a v nerovném terénu. Poslední den srazu se konala společná procházka po okolí, na které se psi ve volném terénu pořádně vyběhali a vyřádili. Pobyt ve Žďárských vrších jsme uzavřeli prohlídkou míst, kam jsme před mnoha lety jezdívali na dovolenou a výborným pozdním obědem na Studnici.

© Stoklasovi, 2012