Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

DUO TREIBBALL 2021, Vícenice, 3.-4. 7. 2021

Na začátku července bylo možné po devítiměsíční covidové pauze opět možné uspořádat živé treibballové závody, tak jsme se vypravili na prodloužený víkend na Moravu, během něhož proběhly dvoje závody v rámci DUO TREIBBALL. Barnie ve svých 11 letech již startovala ve třídě TRB 2, kde je kratší vzdálenost a méně míčů, Aisha ve třídě TRB 3. Obě holky oboje závody ve svých třídách vyhrály.

Den 1: Gustin memoriál
Úkoly pro kolo SMART byly velmi náročné a všem týmům daly pořádně zabrat. Navíc se projevila u všech psů po devítiměsíční pauze horší ovladatelnost na živých závodech. Většina týmů se účastnila i v době covidové pauzy nejrůznějších distančních soutěží a závodů a všichni si zvykli, že neúspěšný pokus lze zopakovat a video přetočit. Zacvičit obtížnou úlohu naživo na jeden pokus je samozřejmě náročnější. Ani Aisha a Barnie neprovedly kolo SMART bezchybně, ale udělaly nejméně chyb a obě zvítězily se velkým náskokem. Nepochybně k tomu přispěl i nácvik velmi náročných úloh v rámci TREIBBALL OPEN .


Den 2: Vysočina Cup
Program druhého dne byl méně náročný a nervozita ze živých závodů byla v porovnání s prvním dnem podstatně menší. Výkony všech týmů byly čistší než první den a atmosféra byla mnohem pohodovější. Aisha a Barnie opět zvitězily s velkým náskokem.


Foto:    Bohdana Stoklasová
Video:  Milan Stoklasa
© Stoklasovi, 2012