Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

DUO TREIBBALL 2022, Vícenice, 25. - 26. 6. 2022

Koncem června se opět konaly ve Vícenicích dvoudenní závody DUO TREIBBALL. Barnie soutěžila ve třídě TRB 2 L a Aisha v nejvyšší třídě TRB 3 L. Závodů se letos účastnily ve třídě TRB 1 L ještě další dva týmy, které s námi trénují v Pesoparku: Jirka s Pretty a Pavla se Šonem. Já jsem na závodech dělala brankovou rozhodčí.

Den 1: Vysočina cup
První den proběhl v počasí pro treibball ideálním závod Vysočina cup. Barnie i Aisha předvedly v obou kolech vyrovnané výkony a mladší a větší bordeří konkurenti více chybovali, takže obě holky ve svých třídách TRB 2 L a TRB 3 L zvítězily. Další první místo pro tým z Pesoparku přidali ve velké konkurenci ve třídě TRB 1 L Pavla se Šonem. Pretty se první den příliš nedařilo, teprve sbírá závodní zkušenosti a potřebovala se vyrovnat s novým prostředím.

Den 2: Gustin memoriál
Druhý den byl na programu Gustin memoriál. Bylo velké horko. Naštěstí závod začal velmi brzy, takže skončil před největším vedrem. Barnie předvedla krásný výkon v kole FAST, kde byla kupodivu rychlejší než její mnohem mladší a větší konkurenti. Těm se naopak velmi povedlo kolo SMART, kde Barnie udělala pár chybiček a skončila třetí. Aisha byla v obou kolech rychlá a přesná a po zásluze zvítězila. Pretty se stačila adaptovat na nové prostředí, předvedla, co umí a ve velké konkurenci zvítězila. Naopak Šon druhý den chyboval a na medailovou pozici nedosáhl. Celková bilance týmu z Pesoparku byla velmi úspěšná. První den obsadil první místa ve všech závodních třídách a druhý den získal dvě první místa a jedno třetí místo. Jak je vidět na závěrečné fotografii, všichni reprezentanti Pesoparku byli právem spokojeni. K jejich krásným výsledkům přispěla kromě svědomitého tréninku nepochybně i pravidelná účast v TREIBBALL OPEN , kde je třeba se vyrovnat s těžšími úkoly než na živých závodech, což velmi posiluje jistotu a spolupráci zúčastněných týmů.

Výsledky: Vysočina cup, sobota
Výsledky: Gustin memoriál, neděle
Foto:     Bohdana Stoklasová, Pavel Hejč
Video:   Milan Stoklasa
© Stoklasovi, 2012