Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Mistrovství ČR v treibballu, Heroltice, 11.-12.9.2021

Mistrovství ČR v treibballu se konalo 11.-12.9.2021 v Herolticích a bylo dvoudenní. Areál v Herolticích nabízí kromě hřiště pro závody i možnost ubytování a stravování, což je u dvoudenní akce příjemné.
Aisha závodila v nejvyšší třídě TRB 3 L, Barnie jsme s ohledem na věk 11,5 roku přihlásili do nižší třídy TRB 2 L, kde je méně míčů a kratší vzdálenost. Bylo to rozumné rozhodnutí, protože závody byly náročné a odpoledne bylo horko.
První den proběhl závod jednotlivců s velmi náročným kolem SMART, druhý den následoval zajímavý a zábavný závod družstev. V závodě jednotlivců zvítězila Aisha a převzala tak vítěznou štafetu a mistrovský titul v nejvyšší třídě TRB 3 L po své matce Barnie. Se svým družstvem vyhrála Aisha následující den i závod družstev. Barnie vyhrála závod jednotlivců ve třídě TRB 2 L a v soutěži družstev skončilo její družstvo na druhém místě.


Kromě Barnie a Aishy nám udělaly radost i další týmy, které s námi trénují v Pesoparku. Zuzana s Keri zvítězily ve třídě TRB 2 S, Pavla s Šonem byli hned při svém prvním startu na Mistrovství ČR druzí a společně s Jirkou a Pretty pomohli Milanovi s Aishou a s Bárou k prvnímu a druhému místu v soutěži družstev. Protože jsme se sebou neměli žádné začátečníky do družstev z Pesoparku, museli jsme si je „půjčit“ z jiných treibballových oddílů. Petra s Alpi a Veronika s Ricki na prvních úsecích byly skvělé.

Zahraniční účastníci letos nepřijeli a mistrovství bylo komorní – na startu se sešlo 20 účastníků. Úkoly byly náročné, takže splnit je a dosáhnout dobrého umístění nebylo jednoduché. Výsledky závodů jsou k dispozici zde: Jednotlivci , Družstva .
Poděkování za krásné výkony patří pečlivě připraveným závodním týmům, za hladký průběh závodů všem, kteří se o ně při přípravě a pak celý den na místě starali. Hlavní poděkování si zaslouží Renata Kolomazníková a Věra Janatová jako hlavní organizátorky. K hladkému a příjemnému průběhu závodů velmi přispěli i hlavní rozhodčí Monika Kalábová a její manžel, který se staral o technické zajištění závodů včetně zpracování výsledků. Vše bylo připraveno velmi pečlivě a závodníci si odvezli krásné trofeje a bohaté ceny. K příjemné atmosféře závodů přispěl i svatý Petr, který zajistil krásné (odpoledne až trochu moc teplé) počasí.
Líbila se nám celková atmosféra závodů – kromě hezkých závodních výkonů jsme zde zažili i spoustu legrace.

Foto:     R. Petříková, trb-brno, B. Stoklasová
Video:  M. Stoklasa

© Stoklasovi, 2012