Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody v Pesoparku V, 2.6.2019

Byli jsme hlavními organizátory a já jsem dělala i rozhodčí. Dalšími rozhodčími byli Jiří Skala a Zuzana Nedbálková.

Ze 32 přihlášených účastníků se na startu sešlo 31 týmů. Kromě českých týmů se závodů zúčastnily i 4 německé týmy. Na startu se v nejvyšší třídě TRB 3 sešli Mistr ČR i oba vicemistři ČR z roku 2018 a týmy, které získaly vítězný titul High in Nothern Hemisphere ve Světové treibballové lize 2019-2020.

Skladba plemen byla velmi pestrá a dominantní zastoupení border kolií zde nebylo tak výrazné jako na jiných treibballových závodech. Deseti border koliím statečně konkurovalo sedm entlebušských salašnických psů nejen v počtu, ale i na stupních vítězů. V kategorii large byla zastoupena tato plemena: border kolie, entlebušský salašnický pes, australský ovčák, sheltie, krátkosrstá kolie, knírač střední, německý ovčák, chodský pes a několik kříženců a v kategoriii small: papilon, border teriér, biewer, německý špic střední a knírač malý.

Hlavní závod byl dvoukolový. Po dvou kolech hlavního závodu (nazvaných podle jejich charakteru FAST a SMART) jsme nabídli účastníkům závodů ještě zábavnou treibballovou hru „Sebeovládání“.

Výsledky shrnuje přehledně tabulka. Ve všech třídách bylo navzdory velkému vedru možné vidět výborné a vyrovnané výkony. Barnie vyhrála hlavní závod v nejvyšší třídě TRB 3 L a Aisha byla druhá, čímž nám udělaly velkou radost. Výborně si vedly i týmy, které s námi v Pesoparku trénují, takže naše radost byla dvojnásobná.

Poděkování za hladký průběh závodů patří všem, kteří se o něj již v předstihu a pak celý den na místě starali. Závody proběhly pod záštitou Treibball klubu. Hezké ceny na Mistrovství republiky ČR v treibballu dodali sponzoři AKINU, Pučálka a Obojky.cz. Děkujeme Jaroslavě Chlumské za možnost uspořádat závody v krásném prostředí Pesoparku. Speciální poděkování si zaslouží ti, kdo museli v horku strávit na hřišti delší dobu. Snažili jsme se o střídání, všude je však nebylo možné dodržet. Zejména ve vedru účastníci závodů ocenili okamžité zpracování výsledků, za které patří dík šikovné asistentce. Děkujeme za kompletní fotodokumentaci. Na krásných fotkách není vidět, jak moc (doslova) se při jejich pořizování fotografka zapotila.

Foto: Klára Cimburová© Stoklasovi, 2012