Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

Treibballové závody v Tachyon Sport Aréně, Čerčany, 7. 11. 2021

7.11.2021 se konaly v nové přepychové Tachyon Sport Aréně halové treibballové závody pod názvem Halloween Treibball. Hala poskytuje pro závody dokonalý komfort: obrovskou plochu, kvalitní umělou trávu, prvky pro vytvoření brány i ohraničení hřiště, velkou venkovní plochu pro venčení psů, ubytování v chatkách, stání pro karavany, vytápěný velký prostor pro odložení psů a příjemnou kavárnu s výhledem do haly.

Aby si psi před závodem zvykli na nové prostředí, účastníci závodů z Pesoparku zde měli před závody jeden mimořádný trénink. Psi neměli s halou žádný problém, jen se ukázalo, že ti, kteří při práci štěkají, zde budou s ohledem na to, že se zde štěkot rozléhá více než venku, hůře slyšet povely.

Závodů se zúčastnilo 21 týmů. Barnie skončila ve velmi silně obsazené třídě TRB 2 na třetím místě, Aisha byla ve třídě TRB 3 sama, takže vítězství měla zaručené, ale ostudu neudělala. Zejména v kole FAST předvedla obdivuhodný rychlý běh bez jediné chybičky. Hezké výkony předvedly i další týmy z Pesoparku. Pavla se Šonem skončili v TRB 1 na druhém místě, Eva s Ellie v TRB Z také na druhém místě. Kolo SMART se moc povedlo i Karolíně s Cappi a Dianě s Freyou, s hendikepem z kola FAST ale na medailové pozice nedosáhly. Na závodech ukázalo několik nastupujících týmů velký potenciál, což je dobře, protože v nejvyšší třídě nám psi stárnou a odcházejí do nižších tříd a potřebujeme je nahradit. Závody moc pěkně připravila Renata Kolomazníková. Hlavní rozhodčí dělala Monika Kalábová, já jsem dělala pomocnou (brankovou) rozhodčí a měřila čas. Všichni účastníci dostali klobouky, s nimiž jsme zažili spoustu legrace. Aishe se ale Milan v klobouku moc nelíbil.

Foto:     B. Stoklasová, M. Stoklasa
Video:  M. Stoklasa

© Stoklasovi, 2012