Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

TREIBBALL EUROPEAN CUP, Tachyon Sport Arena, Čerčany, 5. - 7. 8. 2022

Treibball European Cup zorganizovali v Tachyon Sport Areně treibballisté z Moravy. Na akci jsme se pilně připravovali. Jeden trénink proběh u nás na Lesní zahradě a připravovali jsme se i v Tachyon Sport Areně.
Treibball European Cupu se zúčastnilo 35 týmů ze 3 zemí (kromě českých týmů též týmy z Německa a z Maďarska). Jednalo se o třídenní akci. Na první den byl naplánován trénink venku, který musel být kvůli extrémnímu vedru zrušen. Všechny další akce již probíhaly v klimatizované hale, což byla s ohledem na panující vedra velká výhoda.

První den se utkali jednotlivci. Konkurence byla velká a na medailové pozice byl nutný bezchybný výkon v obou kolech. V soutěži jednotlivců předvedla Barnie (Level III) v obou bězích perfektní výkon a přesvědčivě zvítězila. Aisha (level IV) udělala v prvním běhu chybu, a i když byla ve druhém běhu nejlepší, časovou ztrátu již v silné konkurenci nedohnala a musela se spokojit s bramborovou medailí. Potěšilo nás krásné umístění dalších týmů z Pesoparku v nižších třídách.

Po soutěži jednotlivců si zástupci týmů vylosovali čísla a barvu pro následující den, kdy byla na programu soutěž družstev. Soutěž družstev byla do poslední chvíle velmi napínavá. V prvním kole udělaly naše týmy pár chybiček a nenastupovaly z ideálních pozic, ale ve druhém kole všichni podali skvělé výkony, a naopak více chybovala konkurence. Nakonec v soutěži družstev zvítězily nad německo-maďarským týmem Aisha s Pretty, která s námi trénuje v Pesoparku. Třetí místo vybojovala Barnie se Šonem, kteří s námi také trénují v Pesoparku.

Závody byly po všech stránkách výborně připravené, za práci odvedenou dlouho před závody, během nich i po nich patří velký dík především Věře Janatové a Renatě Kolomazníkové. Byla jsem ráda, že jsem mohla přispět k hladkému průběhu závodů v roli čárové rozhodčí.
Výsledky - jednotlivci
Výsledky - týmy
Foto:     Bohdana Stoklasová, Renata Petříková
Video:   Milan Stoklasa
© Stoklasovi, 2012