Entlebuch, salašnický pes, štěňata, chovatelská stanice, z Lesní zahrady, Barnie, Aisha, Stoklasa, Stoklasová, Stoklasovi

WTWL - Světová treibbalová zimní liga
Říjen 2017 - únor 2018

Letos v zimě jsme se s Barnie zúčastnili Světové treibballové ligy , kterou pořádá Nancy Tanner (Montana, USA).

Liga se hraje distančně pomocí videozáznamů splněných herních úkolů – zápasů, kterých je celkem osm. Na splnění každého úkolu je doba maximálně dvou týdnů, během kterých je nutno zaslat video do soutěže. Úkol je pak vyhodnocen a je vypsán další úkol – zápas.
Závodí se ve dvou kategoriích: začátečníci (A) a pokročilí (B). Úkoly pro obě kategorie jsou podobné, je předepsán pohyb psa, liší se vzdálenost a někdy počet zahrnutých prvků a počet kol. Začátečníci pracují na vzdálenost několika metrů a psovod se může pohybovat po hřišti. V kategorii pokročilých stojí psovod mimo hřiště a pes provádí mnohdy náročné úkoly na vzdálenost až 25 m. Často bývá předepsán plynulý pohyb psa bez zastavování. Závod je náročný i na paměť a orientaci psovoda v prostoru. Zápasy jsou pestré, nápadité a zábavné.

V letošním ročníku ligy bylo nejvíce účastníků z USA, početná a velmi vyspělá byla evropská skupina, vynikající výkony předvedly týmy z Austrálie. Barnie soutěžila v kategorii B, kde získala druhé místo a udělala nám velkou radost.

Pořadí v kategorii B na prvních třech místech:
    1. Malouk & Anja Jacob (Německo), 161 bodů
    2. Barnie & Milan Stoklasa (Česká republika), 156 bodů
    3. Flocke & Helmut Semmet (Německo), Keira & Fay Benjamin (Austrálie), 151 bodů

Konkurence byla silná, několik týmů prošlo všemi zápasy s plným počtem bodů, a tak nakonec o vítězi rozhodla rychlostní disciplína (zápas č. 7). Barnie podala i zde vynikající výkon, ale překonat v rychlosti urostlého samce border kolie bylo za hranicí jejích fyzických možností.
Světová treibballová liga rozšířila naše treibballové obzory. Zápasy byly nápadité a dobře připravené, sledovat práci týmů z různých kontinentů bylo velmi zajímavé a přínosné. Těšíme se na další ročník ligy, kterého bychom se rádi zúčastnili s oběma fenkami.
Kromě turnajů nabízí WTL i možnost získání kvalifikací a titulů v treibballových dovednostech.

Nejzajímavější naše zápasy letošní ligy:

© Stoklasovi, 2012